Szanowni Państwo,

Aż co piąta młoda matka w Polsce (20,06%) twierdzi, że karmienie piersią jest zbyt czasochłonne i dlatego rezygnuje przedwcześnie z karmienia piersią – wynika z badań przeprowadzonych w 2018 roku na grupie ponad 3 tysięcy kobiet.

Celem badań, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Położnych i Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych była próba poznania postaw i wiedzy młodych matek na temat laktacji i roli położnej w promowaniu naturalnego karmienia piersią. Wyniki badań potwierdzają dużą rolę wsparcia karmienia naturalnego, zarówno poprzez propagowania karmienia piersią już w okresie ciąży, jak i wsparcia informacyjnego, emocjonalnego oraz praktycznego matek karmiących.

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem „Opinie młodych matek na temat laktacji i roli położnej w promowaniu karmienia piersią”.

Link do wypowiedzi Pani dr hab. Beaty Pięty, Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych na temat badania opinii:

Abstract Badanie Opinie młodych matek na temat karmienia piersią

Krótkie podsumowanie wyników badania opinii młodych matek na temat laktacji i roli położnej List zaproszenie do zapoznania się z wynikami badania opinii Raport Badanie opinii młodych matek na temat laktacji

Z poważaniem,

Małgorzata Łaniecka | Marketing Manager
iLCS – Marynarska 14 | Warszawa 02-673